Januárový tip: Etiópska káva z Bench Maji

V januári 2021 je tipom našej pražiarne SAMAY etiópska káva z oblasti Bench Maji. Rastie v nadmorskej výške 1500 – 2200 m.n.m. v prastarom dažďovom pralese. O kávové čerešne, ktoré sú pestované ekologicky, s ohľadom na zachovanie pôvodného lesa a biodiverzity, sa stará združenie 166 drobných farmárov zo Sheko Woreda.

Kmene Sheko patria medzi pôvodných obyvateľov tejto krajiny - ich predkovia po stáročia žili v lesoch s divoko rastúcimi kávovníkmi a v priľahlých oblastiach. V kultúre Sheko sa vyrúbanie veľkého stromu považuje za tak vážny zločin ako zabitie človeka. Vďaka tomuto tradičnému zmýšľaniu vyzerá dažďový prales Sheko rovnako ako v 16. storočí. Niektoré zo stromov sú stovky rokov staré a do dnešných dní poskytujú tieň pre kávovníky, vytvárajú pre ne dokonalé prirodzené prostredie.

 

SAMAY praziaren kava Bench Maji Etiopia

 

Aby vynikli jej unikátne chuťové vlastnosti, pri pražení kávy z Bench Maji sme zvolili stredne hnedý City Roast. Vďaka tomu v nej môžete cítiť lesné ovocie, kvetiny a med. Odporúčame pripraviť si ju ako filtrovanú kávu, ale je výborná aj ako espresso.

 

Kúpiť si ju môžete v našom e-shope:

Viac sa dozviete v článku:

Aktuálne informácie nájdete na našej Facebookovej stránke a Instagrame @samay_organic_and_fair.

#samaysk #organicallygrown #fairlytraded 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie