Novinka: Férové zrnká kávy v čokoláde

Máme sladkú kofeínovú novinku! Zrnká výberovej kávy, upražené v našej remeselnej pražiarni SAMAY, obalené v kvalitnej tmavej čokoláde. Potešia veľkou dávkou energie v lahodnom čokoládovom obale. Je výborné mať ich vždy po ruke – či už potrebujete nakopnutie počas pracovného dňa v kancelárii alebo počas dlhej cesty za volantom.

SAMAY Kavove zrna v cokolade

 

Zrnká kávy sú starostlivo ručne zbieraná 100%-ná arabica Colombia Excelso. Táto káva pochádza z družstva AGPROCEM v kolumbijskom regióne Tolima. Rastie v nádhernom horskom prostredí v tieni stromov v nadmorskej výške 1700-2000 m.n.m.. 

Fairtrade certfikát zaručuje pre pestovateľov kávy, v tomto prípade 37 malých kolumbijských farmárov združených v družstve AGPROCEM, dôstojné ľudské a pracovné podmienky: vďaka Fairtrade farmári uživia vlastnou prácou seba aj svoje rodiny a môžu žiť dôstojný život. Rovnako férová je aj tmavá, 80%-ná čokoláda Landgarten, ktorou sú naše kávové zrnká obalené. Fairtrade prispieva k udržateľnému rozvoju certifikovaných producentov tým, že podporuje spravodlivejšie obchodné podmienky, sociálnu zmenu, ale aj ochranu životného prostredia. 

Foto SAMAY BIO Ferova kava Colombia Excelso Agprocem

Naše kávové zrnká v čokoláde sú tiež BIO certifikované:

  • šetrné techniky pestovania pomáhajú predchádzať erózii pôdy,
  • na hnojenie pôdy sa nepoužívajú syntetické hnojivá,
  • v boji proti škodcom či burine sa nepoužívajú pesticídy a herbicídy,
  • zachováva sa diverzita fauny a flóry - napríklad bohatá populácia vtákov ako sú kolibríky alebo papagáje ara typické pre dažďové pralesy Kolumbie.

SAMAY Férové zrnká kávy v čokoláde sú k dispozícii v našom e-shope: 

Celú ponuku čerstvo praženej kávy z našej remeselnej pražiarne nájdete na tomto odkaze: 

Prečítajte si viac o tom, prečo uprednostňujeme férovú kávu:

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie