Oslavujeme Deň Zeme

Hoci koronavírus aktuálne dominuje pozornosti ľudí na celom svete, opatrenia zamerané na zvrátenie klimatickej krízy ostávajú nemenej urgentné a dôležité. V tomto roku si pripomíname už 50-te výročie osláv Dňa Zeme a taktiež výročie podpisu Parížskej dohody, v rámci ktorej sa 195 krajín zaviazalo k zintenzívneniu a posilneniu spoločného boja proti zmene klímy. My v SAMAY sme hlboko presvedčení, že každý jednotlivec môže svojou troškou prispieť k ochrane životného prostredia a k udržateľnejšiemu životu na našej planéte. Preto by sme radi poďakovali našim zákazníkom, ktorí uprednostňujú produkty ekologického poľnohospodárstva, riadia sa zásadami zero waste a podporujú naše projekty udržateľného rozvoja.

SAMAY Den Zeme 2020

 

Ďakujeme našim zákazníkom, ktorí uprednostňujú produkty ekologického poľnohospodárstva, ktoré je ohľaduplné k našej planéte aj budúcim generáciám: Tým, že si kupujete BIOprodukty, podporujete BIOfarmárov a producentov. Aj vďaka vám ekologické poľnohospodárstvo nie je utópiou! BIO certifikát našich produktov garantuje pestovanie a spracovanie v prísnom kontrolovanom režime: šetrné techniky pestovania plodín pomáhajú predchádzať erózii pôdy, napríklad kávovníky rastú v tieni stromov, zachováva sa diverzita flóry a fauny, na hnojenie sa nepoužívajú syntetické hnojivá, v boji proti škodcom či burine sa nepoužívajú pesticídy a herbicídy, finálne spracovanie sa zaobíde bez prídavných látok.

 

Ďakujeme tiež zákazníkom, ktorí s nami spolupracujú v súlade s princípmi zero waste (bezodpadové hospodárstvo / cirkulárna ekonomika). V rámci Bratislavy a okolia naše nádoby s kávou kolujú medzi pražiarňou a baristami, nevzniká tak žiadny odpad. Okrem toho, kávový grunt, ktorý v kaviarňach ostane po príprave nápojov, sa používa na hnojenie.

 

A ďakujeme aj všetkým, ktorí SAMAY a našu Nadáciu Integra podporujú v projekte výsadby makadámiových stromov v Afrike. Výsadbou týchto stromov okrem zmierňovania negatívnych následkov klimatickej zmeny a záchrany kávovníkov v Etiópii pomáhame tiež predchádzať suchu a erózii pôdy. Pozitívny ekologický dopad znásobuje fakt, že makadámiový strom má kapacitu absorbovať 12 kg uhlíkových emisií ročne, čo znamená, že počas celého svojho života (zhruba 75-100 rokov) vie neutralizovať až 900 kilogramov emisií CO2. Nezabúdajme, že atmosféru máme na celej Zemi spoločnú a podobne ako koronavírus, ani emisie uhlíka nepoznajú hranice! 

#SupportYourLocalPlanet

 

Našu ponuku BIOproduktov nájdete v e-shope:

Viac o projekte výsadby úžitkových stromov v Afrike sa dozviete v článkoch:

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie