Pozývame vás na Férové raňajky 2020

Milí naši zákazníci, dovoľujeme si vás pozvať na Férové raňajky 2020, na ktorých sa s vami tentokrát radi stretneme online. V tomto roku sa budú konať 9. mája. Zapojte sa aj vy a podporte tak pestovateľov a producentov z krajín globálneho Juhu. Prejavíte tým svoj záujem o spravodlivý obchod a životy pestovateľov v ďalekých krajinách Afriky, Ázie a Latinskej Ameriky. Raňajkujte s nami férovo a spolu vyjadríme chuť po solidarite a spravodlivosti!

SAMAY Ferove ranajky 2020 Den Fairtrade

 

Svetový deň spravodlivého obchodu” (World Fair Trade Day) sa oslavuje každý rok druhú májovú sobotu. Je to deň, v ktorom sa stavajú ľudia a planéta na prvé miesto. Svojou participáciou na tomto celosvetovom podujatí vyjadrujeme vďačnosť podnikateľom, výrobcom a obchodníkom, ktorí si uvedomujú, že dôstojná práca, zdravé životné prostredie a dobrý život spolupracovníkov, zamestnancov a partnerov v rozvojových krajinách sú omnoho dôležitejšie, než honba za rýchlym ziskom.

 

Ako sa zapojiť

  • Navštívte stránku www.feroveranajky.sk

     

  • Zaregistrujte sa a pridajte svoje mesto na mape – ak vaše mesto alebo obec na mape ešte nie sú, svojou krátkou registráciou ich pridáte na mapu. Ukážete, že raňajkovať férovo sa bude aj u vás.

  • Zúčastnite sa Facebookovej udalosti – potvrďte svoju účasť a zdieľajte toto podujatie medzi svojimi priateľkami, priateľmi, rodinou a známymi.

  • Pridajte si na Facebooku rámček Raňajkujem férovo – na svoj profilový obrázok pridajte rámček a vyberte rámik Raňajkujem férovo.

  • Použite hashtag #RanajkujemFerovo – zdieľajte príbehy, príspevky alebo fotky z vašich raňajok.

  • Nakúpte si férové dobroty v našom e-shope

 

            - voňavá kávasamay.sk/kava

 

            - lahodný čajsamay.sk/caj 

 

            - chrumkavé orieškysamay.sk/oriesky 

 

            - zamatovo jemmá čokoládasamay.sk/cokolada

 

  • a v sobotu 9. mája 2020 s nami raňajkujte férovo!

 

Férové raňajky organizuje naša Nadácia Integra v spolupráci s Fairtrade Česko a Slovensko a ďalšími partnermi: CEEV Živica, Lokálny trh a Slow Food Tatry. Viac informácií o podujatí nájdete v tlačovej správe.

 

Viac o tom, prečo SAMAY podporuje Fairtrade, si môžete prečítať v článkoch:

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie