Tmavá čokoláda Labooko z mystických vrchov Ugandy

Rwenzori, jedno z troch afrických pohorí, ktorých vrcholy sú trvalo zasnežené, zahaľujú mraky a takmer 300 dní v roku ho nevidno. Azda preto je opradené mnohými legendami. Často je spájané s mystickým Mesačným pohorím, ktoré antickí učenci považovali za zdroj rieky Níl. Na kopcoch tohto pohoria v Ugande pestuje 1000 drobných, BIO a Fairtrade certifikovaných farmárov kakaové bôby nazývané “Selection Noir de Noir”. A z takýchto kvalitných kakaových bôbov vyčarovali v remeselnej čokoládovni Zotter tmavú (s podielom kakaa 70%), single origin, vegánsku čokoládu Labooko s neskutočne intenzívnou ovocnou chuťou. Silné tóny červeného ovocia (jahody, čučoriedky, čerešne) sa v jej profile jemne prelínajú so sladkými karamelovými akcentmi. Ak patríte k fanúšikom kvalitných horkých čokolád, rozhodne odporúčame vyskúšať!

BIO horká čokoláda Labooko Uganda 70% je k dispozícii v našom e-shope: 

SAMAY BIO Cokolada Labooko Zotter Uganda horka 

 

Zotter čokolády Labooko, ktoré tvoria starostlivo vyberané odrodové čokolády z rôznych kakaových regiónov sveta, presvedčili už v mnohých medzinárodných testoch čokolád a získali viacero prestížnych ocenení. Mimoriadne nápaditá čokoláda sa v rodinnej firme Josefa Zottera v susednom Rakúsku vyrába ručne, z prvotriednych BIO surovín, z kakaových bôbov “fine flavour” (najvyššia kategória kvality), pochádzajúcich zo spravodlivého obchodu - Fair Trade. 

 

SAMAY BIO cokolada Zotter Labooko vegan

 

Viac o čokoládovni Zotter si môžete prečítať v našom článku:

 

Pozrite si aj ďalšie čokolády v našej ponuke: 

  

Tip: Ak si chcete kvalitne vychutnať akúkoľvek čokoládu, nemali by ste ju okamžite rozhrýzť - odporúčame nechať ju v ústach príjemne, veľmi pomaly rozpustiť a tak vychutnať. Vášniví fanúšikovia čokolády si napríklad nechávajú kúsok čokolády "oddychovať" na jazyku a potom si ju jazykom prilepia na podnebie. Zároveň začínajú štekliť takto na podnebie prilepenú čokoládu jazykom a tá sa postupne rozpúšťa. Dobrá čokoláda má krásne dlhú arómu.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie