BIO Fairtrade Čaj zelený jazmínový, 25 sáčkov

Sladkastú a zmyselnú chuť tomuto BIO čaju značky Qi Teas zabezpečuje rokmi overený tradičný postup prípravy vysoko kvalitného jazmínového čaju. Čaj sa pripravuje vrstvením lístkov zeleného čaju a kvetov jazmínu na separátnych mriežkach, tak aby sa vôňa kvetín prirodzene vstrebávala do čaju. Tento postup je opakovaný viackrát, až kým sa dosiahne požadovaná vôňa. Vďaka tomu, že medzi čajovými lístkami a kvetmi jazmínu nie je fyzický kontakt, chuť tohto jazmínového čaju je čistá, sladká a má bohatú vôňu.

Všetky čaje Qi boli vypestované a spracované v podmienkach prísne kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva – sú BIO certifikované.

Dodržiavanie princípov spravodlivého obchodu (FairTrade) zaručuje pre pestovateľov čajov Qi dôstojné pracovné a životné podmienky.

Obaly čajov Qi sú 100% recyklovateľné a sú vyrobené z obnoviteľných zdrojov.

 

Skladom
Značka: Qi Teas
€3,95
Kategória: Zelený
Hmotnosť: 0.05 kg

Balenie:
25 x 2g (50g)

Zloženie:
zelený čaj*, prevoňaný okvetnými lístkami pravého jazmínu
*z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva (BIO)

Návod na prípravu:
Zalejte s 80 - 100ºC vodou a nechajte lúhovať 3-5 minút. Najlepšie si tento čaj vychutnáte bez cukru a bez mlieka.

Krajina pôvodu: Čína
Vyrába: Herbal Health Ltd - Spojené kráľovstvo

O značke Qi Teas
Čaje Qi pochádzajú z malého rodinného podniku, ktorý v roku 1997 založil Joe d’Armenia po tom, ako sa dočítal o účinkoch zeleného čaju na zdravie. Inšpirovaný svojimi zisteniami sa vybral rovno do Číny, kde sa zrodili čaje Qi. Spoločnosť si od svojich začiatkov udržiava dobré vzťahy s komunitami, ktoré čaj pestujú a pripravujú. S hrdosťou predstavuje prácu malých, nezávislých farmárov s dlhoročnými skúsenosťami v príprave toho najkvalitnejšieho čaju. Čaje Qi sú inšpirované starovekými učeniami Číňanov, ktorí po stáročia používali rastliny a bylinky pre zdravý život. Učili, že Qi (chi – či) je životná sila - prirodzená energia života.

Prezrieť si produkty Qi Teas v ponuke Samay:

https://www.samay.sk/znacka/qi-teas/