ČO PONÚKAME

Naše portfólio

SAMAY je jednou z prvých lokálnych pražiarní kávy na Slovensku, ktorá funguje už viac ako desať rokov, a zároveň jedinou slovenskou pražiarňou kávy s oficiálnou platnou Fairtrade a BIO certifikáciou. Sme tiež výrobcom a distribútorom orieškov, čaju a čokolády s garantovaným etickým aj ekologickým pôvodom. 

Našu ponuku tvoria produkty, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy prémiovej kvality, udržateľnosti a sociálnej zodpovednosti a svoje miesto si našli v obchodoch s potravinami, v BIO obchodoch, bezobalových obchodoch, v kaviarňach, pekárňach, reštauráciách, v rámci cateringu i na veľkých spoločenských podujatiach, v športových centrách i salónoch krásy, vo vzdelávacích inštitúciách, v kanceláriách, vo firmách aj u jednotlivcov, ktorí nakupujú v našom e-shope alebo nás prídu navštíviť osobne na Dobšinského ulicu v Bratislave. U nás praženú kávu a oriešky z našej produkcie nájdete okrem značky SAMAY aj pod rôznymi inými slovenskými a zahraničnými značkami.

SAMAY Co ponukame Kava Cokolada Oriesky  

Kvalita a udržateľnosť

Každý z výrobkov v našej ponuke má jednoznačne garantovaný pôvod. Neponúkame iba kávu z Etiópie alebo makadamy z Kene: vieme, v ktorom konkrétnom regióne alebo dedine vyrástli, boli pozbierané a spracované - poznáme ich „terroir“ aj producentov. Vieme vystopovať celú cestu našich produktov od jednotlivých farmárov až na váš stôl.

V SAMAY sa zameriavame na výberovú kávu – tzv. specialty coffee. Do tejto kategórie produktov sa radia iba najkvalitnejšie kávové zrná, ktoré získali v hodnotení od Specialty Coffee Association viac ako 80 bodov a tvoria TOP 5% svetovej produkcie kávy s jasne dokladovaným pôvodom. Klimatické podmienky, nadmorská výška aj kvalita pôdy hrajú zásadnú rolu a obrovskou mierou prispievajú k nezameniteľnému profilu každej odrody kávy. Káva je remeselne, v malých várkach pražená v našej staromestskej pražiarni. Rovnako ako k výberu zelenej kávy, aj k výberu vhodného typu praženia pristupujeme starostlivo: každý druh kávy sa praží inak, aby vynikol jeho jedinečný chuťový profil a tiež v závislosti od spôsobu prípravy, na ktorý je káva určená.

SAMAY Praziaren Kava Kvalita a udrzatelnost

Naša káva aj ďalšie produkty sú certifikované cez nezávislé a medzinárodne rešpektované systémy kontroly kvality a ekologickej produkcie. Napríklad makadamové orechy z našej prevádzky Ten Senses Africa v Keni disponujú platnými certifikátmi kvality FSSC 22000/GFSI, Kosher, Bio Suisse, Ecocert, USDA Organic. 

BIO certifikát našich produktov garantuje pestovanie a spracovanie v prísnom režime kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, ktoré je ohľaduplné k našej planéte aj budúcim generáciám: šetrné techniky pestovania plodín pomáhajú predchádzať erózii pôdy, napríklad kávovníky rastú v tieni stromov, zachováva sa diverzita flóry a fauny, na hnojenie sa nepoužívajú syntetické hnojivá, v boji proti škodcom či burine sa nepoužívajú pesticídy a herbicídy, finálne spracovanie sa zaobíde bez prídavných látok.

S viacerými zákazníkmi spolupracujeme aj v súlade s princípmi zero waste (bezodpadové hospodárstvo / cirkulárna ekonomika). V rámci Bratislavy a okolia naše nádoby s kávou kolujú medzi pražiarňou a baristami, nevzniká tak žiadny odpad. Okrem toho, kávový grunt, ktorý v kaviarňach ostane po príprave nápojov, sa používa na hnojenie.

Sociálna zodpovednosť

Okrem prémiovej kvality a udržateľnosti sú pre nás rovnako dôležité aj férové podmienky počas celej cesty našich produktov od pestovateľov až ku spotrebiteľovi. Vďaka spravodlivému obchodu - Fairtrade - si naši zákazníci môžu byť istí, že farmári uživia vlastnou prácou seba aj svoje rodiny a môžu žiť dôstojný život.

Fairtrade certifikáty od FLOCERT / Fairtrade International alebo WFTO (World Fair Trade Organization) garantujú zabezpečenie ochrany ľudských práv, zákaz detskej či nútenej práce a dôstojné pracovné podmienky. Medzi hlavné zásady Fair Trade patria tiež dlhodobé obchodné vzťahy a ceny nezávislé na výkyvoch svetového plodinového trhu. Vynechaním niekoľkých článkov v dodávateľskom reťazci je možné farmárom garantovať cenu, ktorá zahŕňa aj takzvanú sociálnu prémiu – používa sa na zlepšenie životných podmienok v komunite, napríklad na opravu komunikácií, budovanie studní, výstavbu školských a zdravotníckych zariadení, alebo na vylepšenia spravovateľských technológií a podobne.

SAMAY Integra Socialna zodpovednost

Naša spoločnosť SAMAY (pôvodne pod názvom Ten Senses) vznikla v roku 2005 ako jeden z projektov Nadácie Integra, ktorej cieľom je zmierňovať následky porušeného sveta. V súlade s týmto poslaním SAMAY spoločne s Integrou podporuje rôzne Fairtrade a rozvojové projekty v krajinách takzvaného globálneho Juhu. Akýkoľvek zisk našej spoločnosti slúži na podporu aktivít nadácie. Viac o aktivitách Nadácie Integra ako sú podpora vzdelávania detí v Afrike, pomoc ľuďom v núdzi či ekonomický rozvoj si môžete prečítať na www.integra.sk.

3 položiek celkom
Späť do obchodu