ČO PONÚKAME

Naše portfólio

SAMAY je jednou z prvých lokálnych pražiarní kávy na Slovensku, ktorá funguje už viac ako desať rokov, a zároveň jedinou slovenskou pražiarňou kávy s oficiálnou platnou Fairtrade a BIO certifikáciou. Sme tiež výrobcom a distribútorom orieškov, čaju a čokolády s garantovaným etickým aj ekologickým pôvodom. 

Našu ponuku tvoria produkty, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy prémiovej kvality, udržateľnosti a sociálnej zodpovednosti a svoje miesto si našli v obchodoch s potravinami, v BIO obchodoch, bezobalových obchodoch, v kaviarňach, pekárňach, reštauráciách, v rámci cateringu i na veľkých spoločenských podujatiach, v športových centrách i salónoch krásy, vo vzdelávacích inštitúciách, v kanceláriách, vo firmách aj u jednotlivcov, ktorí nakupujú v našom e-shope alebo nás prídu navštíviť osobne na Dobšinského ulicu v Bratislave. U nás praženú kávu a oriešky z našej produkcie nájdete okrem značky SAMAY aj pod rôznymi inými slovenskými a zahraničnými značkami.

SAMAY Co ponukame Kava Cokolada Oriesky  

Kvalita a udržateľnosť

Každý z výrobkov v našej ponuke má jednoznačne garantovaný pôvod. Neponúkame iba kávu z Etiópie alebo makadamy z Kene: vieme, v ktorom konkrétnom regióne alebo dedine vyrástli, boli pozbierané a spracované - poznáme ich „terroir“ aj producentov. Vieme vystopovať celú cestu našich produktov od jednotlivých farmárov až na váš stôl.

V SAMAY sa zameriavame na výberovú kávu – tzv. specialty coffee. Do tejto kategórie produktov sa radia iba najkvalitnejšie kávové zrná, ktoré získali v hodnotení od Specialty Coffee Association viac ako 80 bodov a tvoria TOP 5% svetovej produkcie kávy s jasne dokladovaným pôvodom. Klimatické podmienky, nadmorská výška aj kvalita pôdy hrajú zásadnú rolu a obrovskou mierou prispievajú k nezameniteľnému profilu každej odrody kávy. Káva je remeselne, v malých várkach pražená v našej staromestskej pražiarni. Rovnako ako k výberu zelenej kávy, aj k výberu vhodného typu praženia pristupujeme starostlivo: každý druh kávy sa praží inak, aby vynikol jeho jedinečný chuťový profil a tiež v závislosti od spôsobu prípravy, na ktorý je káva určená.

SAMAY Praziaren Kava Kvalita a udrzatelnost

Naša káva aj ďalšie produkty sú certifikované cez nezávislé a medzinárodne rešpektované systémy kontroly kvality a ekologickej produkcie. Napríklad makadamové orechy z našej prevádzky Ten Senses Africa v Keni disponujú platnými certifikátmi kvality FSSC 22000/GFSI, Kosher, Bio Suisse, Ecocert, USDA Organic. 

BIO certifikát našich produktov garantuje pestovanie a spracovanie v prísnom režime kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, ktoré je ohľaduplné k našej planéte aj budúcim generáciám: šetrné techniky pestovania plodín pomáhajú predchádzať erózii pôdy, napríklad kávovníky rastú v tieni stromov, zachováva sa diverzita flóry a fauny, na hnojenie sa nepoužívajú syntetické hnojivá, v boji proti škodcom či burine sa nepoužívajú pesticídy a herbicídy, finálne spracovanie sa zaobíde bez prídavných látok.

S viacerými zákazníkmi spolupracujeme aj v súlade s princípmi zero waste (bezodpadové hospodárstvo / cirkulárna ekonomika). V rámci Bratislavy a okolia naše nádoby s kávou kolujú medzi pražiarňou a baristami, nevzniká tak žiadny odpad. Okrem toho, kávový grunt, ktorý v kaviarňach ostane po príprave nápojov, sa používa na hnojenie.

Sociálna zodpovednosť

Okrem prémiovej kvality a udržateľnosti sú pre nás rovnako dôležité aj férové podmienky počas celej cesty našich produktov od pestovateľov až ku spotrebiteľovi. Vďaka spravodlivému obchodu - Fairtrade - si naši zákazníci môžu byť istí, že farmári uživia vlastnou prácou seba aj svoje rodiny a môžu žiť dôstojný život.

Fairtrade certifikáty od FLOCERT / Fairtrade International alebo WFTO (World Fair Trade Organization) garantujú zabezpečenie ochrany ľudských práv, zákaz detskej či nútenej práce a dôstojné pracovné podmienky. Medzi hlavné zásady Fair Trade patria tiež dlhodobé obchodné vzťahy a ceny nezávislé na výkyvoch svetového plodinového trhu. Vynechaním niekoľkých článkov v dodávateľskom reťazci je možné farmárom garantovať cenu, ktorá zahŕňa aj takzvanú sociálnu prémiu – používa sa na zlepšenie životných podmienok v komunite, napríklad na opravu komunikácií, budovanie studní, výstavbu školských a zdravotníckych zariadení, alebo na vylepšenia spravovateľských technológií a podobne.

SAMAY Integra Socialna zodpovednost

Naša spoločnosť SAMAY (pôvodne pod názvom Ten Senses) vznikla v roku 2005 ako jeden z projektov Nadácie Integra, ktorej cieľom je zmierňovať následky porušeného sveta. V súlade s týmto poslaním SAMAY spoločne s Integrou podporuje rôzne Fairtrade a rozvojové projekty v krajinách takzvaného globálneho Juhu. Akýkoľvek zisk našej spoločnosti slúži na podporu aktivít nadácie. Viac o aktivitách Nadácie Integra ako sú podpora vzdelávania detí v Afrike, pomoc ľuďom v núdzi či ekonomický rozvoj si môžete prečítať na www.integra.sk.

3 položiek celkom

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie