Sociálna zodpovednosť

Okrem prémiovej kvality a udržateľnosti sú pre nás rovnako dôležité aj férové podmienky počas celej cesty našich produktov od pestovateľov až ku spotrebiteľovi. Vďaka spravodlivému obchodu - Fairtrade - si naši zákazníci môžu byť istí, že farmári uživia vlastnou prácou seba aj svoje rodiny a môžu žiť dôstojný život.

Fairtrade certifikáty od FLOCERT / Fairtrade International alebo WFTO (World Fair Trade Organization) garantujú zabezpečenie ochrany ľudských práv, zákaz detskej či nútenej práce a dôstojné pracovné podmienky. Medzi hlavné zásady Fair Trade patria tiež dlhodobé obchodné vzťahy a ceny nezávislé na výkyvoch svetového plodinového trhu. Vynechaním niekoľkých článkov v dodávateľskom reťazci je možné farmárom garantovať cenu, ktorá zahŕňa aj takzvanú sociálnu prémiu – používa sa na zlepšenie životných podmienok v komunite, napríklad na opravu komunikácií, budovanie studní, výstavbu školských a zdravotníckych zariadení, alebo na vylepšenia spravovateľských technológií a podobne.

SAMAY Integra Socialna zodpovednost

Naša spoločnosť SAMAY (pôvodne pod názvom Ten Senses) vznikla v roku 2005 ako jeden z projektov Nadácie Integra, ktorej cieľom je zmierňovať následky porušeného sveta. V súlade s týmto poslaním SAMAY spoločne s Integrou podporuje rôzne Fairtrade a rozvojové projekty v krajinách takzvaného globálneho Juhu. Akýkoľvek zisk našej spoločnosti slúži na podporu aktivít nadácie. Viac o aktivitách Nadácie Integra ako sú podpora vzdelávania detí v Afrike, pomoc ľuďom v núdzi či ekonomický rozvoj si môžete prečítať na www.integra.sk.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie