BIO Férová káva Ethiopia Yirgacheffe, 500g

Vysokohorská etiópska Yirgacheffe (pestuje sa v nadmorskej výške 1840 - 2000 m.n.m.) s výborným hodnotením od SCA (Specialty Coffee Association) je kráľovnou v našej ponuke. Tvoria ju kávové zrnká z najjemnejších afrických arabík s Fairtrade certifikáciou a v BIO kvalite. Drobní etiópski farmári, ktorí kávu vypestovali, môžu vďaka spravodlivému obchodu (Fair Trade) uživiť seba i svoju rodinu a žiť dôstojný život. BIO certifikát zaručuje, že káva bola vypestovaná v podmienkach prísne kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, ktoré je ohľaduplné k našej planéte aj budúcim generáciám.    

Prémiová kvalita zrniek, ručný zber, no pritom typický charakter chutí robí z kávy Yirgacheffe jednu z najobľúbenejších v našej pražiarni SAMAY. Pri pražení sme spolu s ľahkým no výrazným telom podčiarkli lahodné chute kvetov čajovníka, šípok a citrónovej trávy. Je výborná ako espresso, ale vhodná aj na alternatívne prípravy.

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Značka: SAMAY
€19,85
Kategória: E-SHOP
Hmotnosť: 0.5 kg
Položka bola vypredaná…
  • CHUŤOVÝ PROFIL: ŠÍPKY, CITRÓNOVÁ TRÁVA, KVET ČAJOVNÍKA
  • ZLOŽENIE: 100% ARABICA | ZRNKOVÁ KÁVA
  • PRÍPRAVA: FILTER/ESPRESSO
  • PRAŽENIE: CITY+

Viac si môžete prečítať v našom článku: 

Fotografie z našej cesty za pestovateľmi kávy do Etiópie (aj do Yirgacheffe, odkiaľ pochádza táto káva) si môžete pozrieť v albume na Facebooku.