Zero Waste Káva Ethiopia Sidamo, 350g - LEN OSOBNÝ ODBER

Káva Arabica má svoje korene v Etiópii. Známa legenda hovorí, že ju objavil etiópsky pastier Kaldi, ktorý si všimol, že jeho kozy sú po konzumácii zrelých kávových čerešní mimoriadne aktívne. Táto 100%-ná etiópska arabika pochádza z regiónu Sidamo. Pestujú ju drobní farmári, združení v Sidamo Coffee Farmers Union, ktorí sa môžu pýšiť viacerými oceneniami za kvalitnú “terroir” kávu. Ich kávovníky rastú na úrodnej sopečnej pôde, v tieni stromov, v nadmorskej výške 1700-1950 m.n.m. Organická (BIO) káva je tu pestovaná ekologicky, mimoriadne šetrne, s ohľadom na zachovanie pôvodného pralesa a biodiverzity. Kávu od farmárov vykupujeme v rámci systému spravodlivého obchodu - Fair Trade. 

Okrem štandardov BIO a Fairtrade naša zero waste káva spĺňa aj zásady udržateľnej cirkulárnej ekonomiky. Kávu si pri prvom nákupe u nás môžete kúpiť spolu so sklenenou (opakovane použiteľnou) dózou s dreveným vekom alebo si môžete priniesť vlastnú nádobu, do ktorej vám kávu nasypeme. 

Pre starostlivo vyberané zrnká kávy sme zvolili praženie City Plus. Odporúčame pripraviť si ju ako filtrovanú kávu alebo ako espresso. V nápoji vyniká lahodná kombinácia jahôd a jazmínového čaju s krémovo zamatovou chuťou

Variant
Skladom Skladom Zvoľte variant
Značka: SAMAY
€11,35 €24,95 od €11,35
Kategória: E-SHOP
SAMAY zero waste kava v sklenenej doze
Novinka

Viac o zero waste káve: https://integra.sk/ferova-kava-bez-odpadu/