Zero Waste Káva Ethiopia Guji, 350g - LEN OSOBNÝ ODBER

Koncom októbra sme podnikli dobrodružnú cestu na juh Etiópie, kde sme pre vás vybrali túto špecialitu z oblasti Guji. Kávoví gurmáni ju považujú aktuálne za jednu z najlepších arabík na svete. SAMAY BIO Férová káva Ethiopia Guji pochádza od drobných farmárov z okolia mesta Bule Hora. Vykupujeme ju v rámci systému spravodlivého obchodu - Fair Trade. Káva z pôvodnej odrody kávovníka rastie v regióne Guji prirodzene v lesnom prostredí, v tieni stromov, v nadmorskej výške 1900 až 2150 m.n.m., a zbiera sa výhradne ručne.

Okrem štandardov BIO a Fairtrade naša zero waste káva spĺňa aj zásady udržateľnej cirkulárnej ekonomiky. Kávu si pri prvom nákupe u nás môžete kúpiť spolu so sklenenou (opakovane použiteľnou) dózou s dreveným vekom alebo si môžete priniesť vlastnú nádobu, do ktorej vám kávu nasypeme. 

V našej pražiarni sme pre túto kávu zvolili stupeň praženia City. Najlepšie sa hodí na alternatívne prípravy kávy(napríklad filter alebo french press), ale výborná je aj ako chuťovo výrazné espresso. V nápoji vyniká originálna kombinácia mandlí, červeného pomaranča a majoránu. 

 

Variant
Skladom Skladom Zvoľte variant
Značka: SAMAY
€11,35 €24,95 od €11,35
Kategória: E-SHOP
SAMAY zero waste kava v sklenenej doze
Novinka

Viac o zero waste káve: https://integra.sk/ferova-kava-bez-odpadu/