BIO Férová káva Ethiopia Guji, 500g

V októbri sme podnikli dobrodružnú cestu na juh Etiópie, kde sme pre vás vybrali túto špecialitu z oblasti Guji. Kávoví gurmáni ju považujú aktuálne za jednu z najlepších arabík na svete. SAMAY BIO Férová káva Ethiopia Guji pochádza od drobných farmárov z okolia mesta Bule Hora. Vykupujeme ju v rámci systému spravodlivého obchodu - Fair Trade. Káva z pôvodnej odrody kávovníka rastie v regióne Guji prirodzene v lesnom prostredí, v tieni stromov, v nadmorskej výške 1900 až 2150 m.n.m., a zbiera sa výhradne ručne.

V našej pražiarni sme pre túto kávu zvolili stupeň praženia City. Najlepšie sa hodí na alternatívne prípravy kávy(napríklad filter alebo french press), ale výborná je aj ako chuťovo výrazné espresso. V nápoji vyniká originálna kombinácia mandlí, červeného pomaranča a majoránu. 

 

V našej pražiarni sme pre túto kávu zvolili stupeň praženia City. Najlepšie sa hodí na alternatívne prípravy kávy (napríklad filter alebo french press), ale výborná je aj ako chuťovo výrazné espresso. V nápoji vyniká originálna kombinácia mandlí, červeného pomaranča a majoránu. 

Skladom
Značka: SAMAY
€19,85
Kategória: Etiópia
Hmotnosť: 0.5 kg

ZLOŽENIE: 100% ARABICA | BIO PRAŽENÁ ZRNKOVÁ KÁVA

CHUŤOVÝ PROFIL: MANDLE, ČERVENÝ POMARANČ, MAJORÁN

PRAŽENIE: CITY

PRÍPRAVA: FILTER/ESPRESSO

 

Fotografie z cesty za pestovateľmi kávy do Etiópie (aj do oblasti Guji, odkiaľ pochádza táto káva) si môžete pozrieť v albume na Facebooku. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie