BIO Férová káva Ethiopia Guji, 500g

V októbri sme podnikli dobrodružnú cestu na juh Etiópie, kde sme pre vás vybrali túto špecialitu z oblasti Guji. Kávoví gurmáni ju považujú aktuálne za jednu z najlepších arabík na svete. SAMAY BIO Férová káva Ethiopia Guji pochádza od drobných farmárov z okolia mesta Bule Hora. Vykupujeme ju v rámci systému spravodlivého obchodu - Fair Trade. Káva z pôvodnej odrody kávovníka rastie v regióne Guji prirodzene v lesnom prostredí, v tieni stromov, v nadmorskej výške 1900 až 2150 m.n.m., a zbiera sa výhradne ručne.

V našej pražiarni sme pre túto kávu zvolili stupeň praženia City. Najlepšie sa hodí na alternatívne prípravy kávy(napríklad filter alebo french press), ale výborná je aj ako chuťovo výrazné espresso. V nápoji vyniká originálna kombinácia mandlí, červeného pomaranča a majoránu. 

 

V našej pražiarni sme pre túto kávu zvolili stupeň praženia City. Najlepšie sa hodí na alternatívne prípravy kávy (napríklad filter alebo french press), ale výborná je aj ako chuťovo výrazné espresso. V nápoji vyniká originálna kombinácia mandlí, červeného pomaranča a majoránu. 

Položka bola vypredaná…
Momentálne nedostupné
Značka: SAMAY
€19,85
Kategória: Etiópia
Hmotnosť: 0.5 kg
Položka bola vypredaná…

ZLOŽENIE: 100% ARABICA | BIO PRAŽENÁ ZRNKOVÁ KÁVA

CHUŤOVÝ PROFIL: MANDLE, ČERVENÝ POMARANČ, MAJORÁN

PRAŽENIE: CITY

PRÍPRAVA: FILTER/ESPRESSO

 

Fotografie z cesty za pestovateľmi kávy do Etiópie (aj do oblasti Guji, odkiaľ pochádza táto káva) si môžete pozrieť v albume na Facebooku.