BIO Férová káva Ethiopia Sidamo, 500g

Táto 100%-ná etiópska Arabica pochádza od družstva Kilenso Mokonisa z regiónu Sidamo. Družstvo je súčasťou Oromia Coffee Farmers Cooperative Union (OCFCU), ktoré ako jedno z prvých uplatňuje princípy nového Fairtrade Climate Standard - je to systém, ktorý umožňuje viac ako 20.000 pestovateľom kávy zlepšiť si životné podmienky a príjem, ale zároveň aj ochrániť sa pred negatívnymi následkami klimatickej zmeny.

Kilenso Mokonisa sa nachádza neďaleko mesta Bule Hora a kávovníky tu rastú v nadmorskej výške 1900 m.n.m. Káva je pestovaná ekologicky, mimoriadne šetrne, s ohľadom na zachovanie biodiverzity. Pre starostlivo vyberané zrnká kávy sme tentokrát zvolili praženie City Plus. Odporúčame pripraviť si ju ako filtrovanú kávu alebo ako espresso. V nápoji vyniká lahodná kombinácia jahôd a jazmínového čaju s krémovo zamatovou chuťou. 

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Značka: SAMAY
€19,85
Kategória: Etiópia
Hmotnosť: 0.5 kg
Položka bola vypredaná…

ZLOŽENIE: 100% ARABICA | BIO PRAŽENÁ ZRNKOVÁ KÁVA

CHUŤOVÝ PROFIL: JAHODY, JAZMÍNOVÝ ČAJ

PRAŽENIE: CITY+

PRÍPRAVA: FILTER/ESPRESSO

 

Prečítajte si viac v našom článku: etiopska-kava-sidamo-kilenso-mokonisa 

Fotografie z našej nedávnej cesty za pestovateľmi kávy do Etiópie (aj do oblasti Sidamo a okolia mesta Bule Hora, odkiaľ pochádza táto káva) si môžete pozrieť v albume na Facebooku.