BIO Férová káva Ethiopia Sidamo, 500g

Táto 100%-ná etiópska Arabica pochádza od družstva Kilenso Mokonisa z regiónu Sidamo. Družstvo je súčasťou Oromia Coffee Farmers Cooperative Union (OCFCU), ktoré ako jedno z prvých uplatňuje princípy nového Fairtrade Climate Standard - je to systém, ktorý umožňuje viac ako 20.000 pestovateľom kávy zlepšiť si životné podmienky a príjem, ale zároveň aj ochrániť sa pred negatívnymi následkami klimatickej zmeny. Kilenso Mokonisa sa nachádza neďaleko mesta Bule Hora a kávovníky tu rastú v nadmorskej výške 1900 m.n.m. Káva je pestovaná ekologicky, mimoriadne šetrne, s ohľadom na zachovanie pôvodného pralesa a biodiverzity.

Pre starostlivo vyberané zrnká kávy sme tentokrát zvolili praženie City Plus. Odporúčame pripraviť si ju ako filtrovanú kávu alebo ako espresso. V nápoji vyniká lahodná kombinácia jahôd a jazmínového čaju s krémovo zamatovou chuťou

Skladom
Značka: SAMAY
€19,85
Kategória: Etiópia
Hmotnosť: 0.5 kg

ZLOŽENIE: 100% ARABICA | BIO PRAŽENÁ ZRNKOVÁ KÁVA

CHUŤOVÝ PROFIL: JAHODY, JAZMÍNOVÝ ČAJ

PRAŽENIE: CITY+

PRÍPRAVA: ESPRESSO/FILTER

 

Fotografie z našej cesty za pestovateľmi kávy do Etiópie (aj do oblasti Sidamo, odkiaľ pochádza táto káva) si môžete pozrieť v albume na Facebooku. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie