BIO Férová káva Nicaragua, 500g

SAMAY BIO Férová káva Nicaragua je 100%-ná Arabica z družstva Aldea Global, ktoré sa nachádza v oblasti Jinotega, na severe Nikaraguy, pri hraniciach s Hondurasom. 

Družstvo tvorí 9.431 rodín drobných farmárov, vrátane 3.255 žien. Jeho poslaním je pracovať ohľaduplne voči životnému prostrediu, so zreteľom na sociálnu zodpovednosť i rodovú rovnosť. Členovia družstva majú možnosť získať pôžičky, ktoré im pomáhajú s pestovaním kávy, technickým zabezpečením, renováciou fariem, zlepšením infraštruktúry, nákupom pôdy. Pre ženy sú k dispozícii špeciálne navrhnuté pôžičky na školenia a potravinovú bezpečnosť. Súčasťou Aldea Global je aj nadácia Village Foundation, ktorá sa zameriava primárne na znižovanie chudoby, ale aj na rôzne ďalšie sociálne, environmentálne či kultúrne projekty.

Kávu z Nikaraguy pražíme na stupni City Plus. Je výborná ako espresso, hodí sa ale aj na filter. Zaujme chuťou slivkového lekváru s orechami a bohatou čokoládovou polevou. 

Skladom
Značka: SAMAY
€16,85
Kategória: Nikaragua
Hmotnosť: 0.5 kg

ZLOŽENIE: 100% ARABICA | BIO PRAŽENÁ ZRNKOVÁ KÁVA

CHUŤOVÝ PROFIL: SLIVKOVÝ LEKVÁR, ORECHY, ČOKOLÁDA

PRAŽENIE: CITY+

PRÍPRAVA: ESPRESSO/FILTER

Pozrite si fotografie kávy z Nikaraguy v našom článku samay.sk/aktuality/novinka--ferova-kava-z-nikaraguy a v albume na našej Facebookovej stránke.