BIO Férový ananás, 80g

Náš ananás z Kene bol vysušený mimoriadne šetrne hneď po zbere, aby sa v ňom zachovalo čo najvyššie množstvo vitamínov. Má bohatú intenzívnu chuť. Je prirodzene sladký, obsahuje však málo kalórií a preto by mohol potešiť všetkých, ktorí chcú zdravo chudnúť či udržať si štíhlu líniu. Ananás má vysoký obsah živín. Je výborným zdrojom vitamínu C, betakaroténu, mangánu a bromelaínu. Vďaka nim dokáže pomôcť nielen zlepšiť trávenie, ale aj urýchliť regeneráciu po športovom výkone, podporiť imunitu, posilniť krvný obeh, kosti i zrak. Je to ideálny zdravý a chutný snack do práce i do školy, obohatí vašu desiatu či olovrant. Doprajte si ho na spestrenie dňa a ponúknite ho namiesto sladkostí aj vašim deťom!

SAMAY BIO Férový ananás bol vypestovaný ekologicky (je BIO certifikovaný), nie je dosladzovaný ani chemicky ošetrovaný – je bez pridaného cukru a síry. Je RAW (spracovaný pri teplote do 45 stupňov Celzia) a teda vhodný pre vitariánov, je prirodzene bezlepkový, bezlaktózový, vegánsky. Má široké využitie do vlastných trail mixov, jogurtu, zmrzliny, raňajkových cereálií či dezertov.

A prečo je férový? Pre stovky rodín malých farmárov v Keni predstavuje pestovanie ananásov a ich predaj dôležitý zdroj príjmu. Dodržiavanie princípov férového obchodu - Fair Trade - im garantuje dôstojné pracovné a životné podmienky, podporuje udržateľné poľnohospodárske postupy a prispieva k rozvoju komunít.

Položka bola vypredaná…
Vypredané
Značka: SAMAY
€4,55
Kategória: Sušené ovocie a pochutinky
Hmotnosť: 0.08 kg
Položka bola vypredaná…

Zloženie:

ananás* sušený

*z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva (BIO)

 

MÔŽE OBSAHOVAŤ STOPY ORECHOV. 

 

Keďže bol ananás sušený prírodnou metódou, žlté kúsky môžu mať miestami hnedú farbu.

 

Nutričné hodnoty / 100g:

Energia

1445kJ/340kcal

Tuky

0,6g

z toho nasýtené mastné kyseliny

<0,1g

 

Sacharidy

71,6g

z toho cukry

69,3g

Vlákniny

9,6g

Bielkoviny

2,9g

Soľ

<0,01g

 

VÝROBCA/DISTRIBÚTOR

Samay, s.r.o., Dobšinského 14, 811 05 Bratislava, Slovenská republika