Predstavujeme: Etiópska káva Yirgacheffe

Kráľovnou v ponuke našej pražiarne SAMAY, s výborným hodnotením od Specialty Coffee Association (SCA), je vysokohorská káva Yirgacheffe z Etiópie. Tvoria ju kávové zrnká z najjemnejších afrických arabík s Fairtrade certifikáciou a v BIO kvalite. V nadmorskej výške 1840 - 2000 m.n.m. ich pestuje 858 farmárov družstva Ngelle Gorbitu. 

 

SAMAY Kava BIO FairTrade Ethiopia Yirgacheffe

 

Družstvo Ngelle Gorbitu zdieľa na hraniciach zóny Gedeo spoločnú škôlku so susedným družstvom Homa, v ktorej sa nachádza až 230.000 sadeníc kávovníka. Farmárom škôlka umožňuje štepenie alebo nahradenie kávovníkov približne každých desať rokov.

BIO certifikát zaručuje, že káva bola vypestovaná v podmienkach prísne kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, ktoré je ohľaduplné k našej planéte aj budúcim generáciám.    

Drobní etiópski farmári, ktorí kávu vypestovali, môžu vďaka spravodlivému obchodu (Fair Trade) uživiť seba i svoju rodinu a žiť dôstojný život. Vďaka Fairtrade prémii za kávu sa v okolí Yirgacheffe vybudovali zdravotnícke zariadenia, škola pre celú komunitu a domy pre učiteľov. 

 

SAMAY Kava Ethiopia BIO FairTrade

Prémiová kvalita zrniek, ručný zber, no pritom typický charakter chutí robí z kávy Yirgacheffe jednu z najobľúbenejších v našej pražiarni SAMAY. Pri pražení sme spolu s ľahkým no výrazným telom podčiarkli lahodné chute kvetov čajovníka, šípok a citrónovej trávy. Je výborná ako espresso, ale vhodná aj na alternatívne prípravy.

 

BIO Férová káva Ethiopia Yirgacheffe je k dispozícii v našom e-shope: 

 

Začiatkom roka sme počas našej cesty po Etiópii navštívili aj Yirgacheffe - pozrite si fotografie v albume na Facebooku.

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie