Predstavujeme: Férová káva z Peru

Predstavujeme ďalšiu 100%nú Arabicu z našej pražiarne SAMAY: aj BIO Férová káva Peru patrí do najvyššej kategórie kvality, medzi takzvané výberové kávy. Má skóre 83 od Specialty Coffee Association. Pochádza od pestovateľov z troch susediacich regiónov na severe Peru – Lambayeque, Cajamarca a Amazonas, ktoré sa rozprestierajú od pobrežia Južného Pacifiku na západe cez úrodné planiny popretkávané riekami tečúcimi z Ánd, až po pohoria južných provincií Amazonas a dažďové pralesy na severe. Takéto druhy mikroklímy predstavujú perfektné podmienky pre pestovanie kávy.

SAMAY Kava Peru BIO Fairtrade

Organizácia CECANOR, od ktorej je naša káva z Peru, zastrešuje družstvá farmárov a poskytuje svojim členom viaceré možnosti ako postupne zvyšovať kvalitu produkcie, a to vďaka technickej pomoci, finančnej podpore a sociálnym službám. Zároveň poskytuje pre členov priestor na praženie a cupping kávy, ktorú vypestujú. Nebolo tomu však takto vždy. Keď v 60. rokoch vznikli v krajine prvé družstvá, zo začiatku nevedeli dostatočne dobre zorganizovať obchod a marketing kávy a často platili farmárom veľmi neskoro. Isabel Uriarte Latorre a jej manžel Victor Rojas Diaz to pomohli zmeniť. Založili organizáciu CECANOR, ktorá funguje ako hlavný kontaktný bod medzi Fairtrade a BIO importérmi a spája jednotlivé družstvá farmárov tak, aby mohli byť pokryté ich rozmanité potreby. Organizácia má 1629 členov zo 68 lokálnych komunít, z ktorých 809 je žien. Ich aktivity sú zamerané na tri oblasti: sociálna udržateľnosť, environmentálna udržateľnosť a ekonomická udržateľnosť. Veľmi nás teší, že aj vďaka tomuto Fairtrade projektu farmári v Peru úspešne zavádzajú do výroby nové procesy, ktoré im umožňujú pestovať kávu na svetovej úrovni, ale zároveň sú zaručené aj dôstojné pracovné a životné podmienky pre jednotlivých farmárov a príležitosti na zvelaďovanie miestnych komunít.

SAMAY Kava BIO Fairtrade Peru

Náš profil praženia kávy z Peru umožnil vyniknúť prirodzeným arómam tohto vysokohorského typu arabiky. V jej chuti objavíte tropické ovocné tóny ananásu a granátového jablka so sladkým orieškovým akcentom. Táto káva je vhodná na prípravu lahodného espressa.

 

Je k dispozícii v našom e-shope v 200-gramovom a 500-gramovom balení

aj ako mimoriadne kvalitná bezkofeínová 100%ná BIO Arabica

Viac o Decaf káve z Peru spracovanej metódou Swiss Water Process si môžete prečítať v článku:

 

Pozrite si tiež ponuku ďalších BIO Fairtrade káv, ktoré sú k dispozícii v našom e-shope:

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie