Čokoládová novinka: Kešu nugát s ananásom

Viete, aká rastlina sa odborne volá obličkovec západný? Ide o výnimočný botanický fenomén. Jediné semienko tejto rastliny, ktoré tvarom pripomína obličku či boxerskú rukavicu, sa v kulinárskom svete považuje za orech. Vyrastá na konci zdužnatenej kvetnej stopky takzvaného “jablka” (ktoré v skutočnosti nie je plodom) a je obalené vo veľmi tvrdej škrupinke. Poznáme ho pod názvom kešu oriešok. Kešu sú aktuálne štvrtým najobľúbenejším druhom orechov na svete. V inovatívnej čokoládovni Zotter z kešu orechov vytvorili krémový nugát, primiešali do neho kúsky sušeného ananásu a nakoniec pralinku obalili mliečnou čokoládou. Chutným výsledkom je BIO Čokoldáda Hand-scooped Kešu nugát a ananás!

SAMAY BIO Cokolada Zotter Kesu nugat a ananas obr

Táto čokoláda sa v rodinnej firme Josefa Zottera vyrába ručne. Na jej výrobu boli použité prvotriedne BIO suroviny, vrátane plnotučného mlieka od voľne sa pasúcich “grass-fed” kráv z malých tirolských fariem “Bio vom Berg”. Kakaové bôby sú z kategórie “fine flavour” (najvyššia kategória kvality) a pochádzajú zo spravodlivého obchodu - Fair Trade. Farmári môžu vďaka Fair Trade uživiť seba i svoju rodinu a žiť dôstojný život. Originálne obaly na čokolády, ktoré navrhol Andreas H. Gratze, premenili každú čokoládu na unikátne umelecké dielo a predstavujú preto dokonalý darček. Na obaly sa používajú papier a farby, ktoré sú ohľaduplné k životnému prostrediu. 

SAMAY Zotter kesu nugat a ananas cokolada

BIO čokoládu Hand-scooped Kešu nugát a ananás si už môžete kúpiť v našom e-shope: 

Ďalšie čokolády Zotter v našej ponuke: 

Viac o čokoládovni si môžete prečítať v našom článku:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie