Kolumbijská káva z družstva Agprocem

Káva z Kolumbie sa dlhodobo drží na čele rebríčka našich najpredávanejších produktov. Starostlivo vyberané zrnká Colombia Excelso tvoria základ aj v obľúbenej SAMAY Espresso zmesi. Je to 100% arabica, ktorá dosiahla skóre 84 od Specialty Coffee Association. Pochádza z družstva AGPROCEM vo východo-kolumbijskom regióne Tolima, kde rastie v nadmorskej výške 1700-2000 m.n.m.. Je čerstvo pražená na týždennej báze v malých množstvách v jedinej Fairtrade a BIO certifikovanej pražiarni na Slovensku.

Foto SAMAY BIO Ferova kava Colombia Excelso Agprocem

Certifikát BIO (organic) našim zákazníkom garantuje pestovanie a spracovanie v prísnom režime kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva. Kávovníky rastú v tieni stromov. Šetrné techniky pestovania pomáhajú predchádzať erózii pôdy. Na hnojenie pôdy sa nepoužívajú syntetické hnojivá. V boji proti škodcom či burine sa nepoužívajú pesticídy a herbicídy. Zachováva sa diverzita fauny a flóry - napríklad bohatá populácia vtákov ako sú kolibríky alebo papagáje ara typické pre dažďové pralesy Kolumbie.

Fairtrade certfikát zaručuje pre pestovateľov kávy, v tomto prípade 37 malých kolumbijských farmárov združených v družstve AGPROCEM., dôstojné ľudské a pracovné podmienky: vďaka Fairtrade farmári uživia vlastnou prácou seba aj svoje rodiny a môžu žiť dôstojný život.

Ak viete po španielsky (alebo aj ak neviete, ale chceli by ste vidieť detailnejšie zábery z miest, kde sa táto káva pestuje), odporúčame pozrieť si krátke video portréty farmárov z družstva AGPROCEM na našom YouTube kanáli (kliknite sem).

BIO Férovú kávu Kolumbia si môžete kúpiť v našom e-shope (kliknite sem) alebo osobne na Dobšinského 14 v Bratislave.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie