Vy si vychutnáte lepšiu čokoládu, farmári zas lepší život

Viete, čo majú spoločné tri čokolády z titulnej fotografie? Sú to makadámiové čokolády férové k farmárom aj planéte. Vyrobili ich v rodinnej firme Josefa Zottera v susednom Rakúsku - ručne, z prvotriednych surovín z ekologickej produkcie, z kakaových bôbov “fine flavour” (najvyššia kategória kvality), pochádzajúcich zo spravodlivého obchodu - Fair Trade. Vďaka Fairtrade majú pestovatelia našich makadamových orieškov možnosť vymaniť sa z chudoby a žiť lepší život. Presvedčili sme sa o tom aj počas ochutnávok čokolády Zotter u drobných farmárov, s ktorými spolupracujeme v Keni. Veríme, že aj vám bude férová čokoláda chutiť viac.

SAMAY Makadamiove cokolady Zotter Macadamia Praline 

Základ BIO čokolády Zotter Macadamia Nougat Praline tvorí lahodný biely nugát z makadamových orieškov, na ktoré sa u nás v SAMAY špecializujeme už viac ako desať rokov. V tejto forme, s jemnou marakujovou kuvertúrou a pravou Bourbon vanilkou, predstavujú makadámie skutočný luxus, ktorý si občas môžete dopriať bez výčitiek svedomia.

Z prémiových makadamových orechov, ktoré pochádzajú z našej prevádzky v Keni, pripravili v čokoládovni Zotter aj ďalší nezabudnuteľný orechovo - čokoládový pôžitok. V BIO čokoláde Macadamia G.Nuss objavíte celé, čerstvo opražené “kráľovské orechy” makadámií a lahodnú 50%-nú mliečnu čokoládu, ktorá bola navyše zušľachtená originálnym makadámiovým nugátom.

Treťou čokoládovou hviezdou je BIO čokoláda Hand-scooped Blackcurrant Macadamia Praline. Je to v tmavej (60%) mliečnej čokoláde obalený sladký nugát z makadamových orechov so sviežim ríbezľovým ganache. Patrí medzi kultové ručne plnené tabuľky čokolády Zotter Hand-scooped (Handgeschöpft), ktoré sú akoby nadrozmerné čokoládové pralinky. Obsahujú často neobvyklé, až šokujúce, no vždy mimoriadne lahodné kombinácie. Vymýšľajú ich Josef Zotter a jeho dcéra Julia Zotter.

Originálne obaly na čokolády, ktoré navrhol Andreas H. Gratze, premenili každú čokoládu na unikátne umelecké dielo a predstavujú preto dokonalý darček. Na obaly sa používajú papier a farby, ktoré sú ohľaduplné k životnému prostrediu. 

Čokoládu Zotter si môžete kúpiť v našom e-shope: 

Viac o čokoládovni si môžete prečítať v článku:

SAMAY Zotter cokolada BIO Fairtrade makadamove oriesky

Viac o našich makadamových orieškoch a o tom ako pomáhajú zlepšiť život farmárov v Keni:

Pozrite si celú cestu férových makadamov, krok po kroku

vo videu:

a v článku:

SAMAY Farmari ochutnavaju makadamiove cokolady Zotter

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie