Decembrové novinky: káva, oriešky i čokoláda

V predvianočnom období do ponuky nášho férového obchodu pribudla nová káva, oriešky i čokoládky: SAMAY Long Blend je vyvážená zmes kávových zŕn z Kolumbie a Etiópie, ktorú sme vytvorili na podnet od nášho zákazníka prevádzkujúceho kaviareň v Bratislave. Naši švajčiarski partneri z PAKKA odporúčajú vyskúšať sladké mandle “candy” v horkej čokoláde. Z bohatého sortimentu čokolád Zotter sme tentokrát vybrali Nutting Hills - nenápadnú, ale chuťovo dokonalú tyčinku mandľového nugátu s lieskovcami v kávovej čokoláde, a tiež Labooko Nicaragua 50% - “najlepšiu mliečnu čokoládu na svete”.

 

 

SAMAY BIO Fairtrade Ferova kava Long Blend

 

SAMAY Long Blend je zmes tvorená FairTrade kolumbijskou kávou z oblasti Tolima a etiópskou kávou z oblasti Bench Maji. Všetky zrnká tejto výberovej kávy sú kvalitným produktom ekologického poľnohospodárstva, káva je BIO certifikovaná. V prípade Long Blend sme zvolili praženie na stupeň City Plus, avšak vďaka obsahu svetlejšie pražených zŕn z Etiópie táto káva vynikne nielen ako espresso, ale aj pri alternatívnej príprave. Chuťový profil SAMAY Long Blend je tvorený lieskovcovou čokoládou s jemným kvetinovým nádychom.

Viac o káve z oblasti Tolima v Kolumbii a tiež o káve z Bench Maji v Etiópii, ktoré spolu vytvárajú zmes SAMAY Long Blend, si môžete prečítať v našich článkoch:

Pozrite si celú ponuku káv z našej mestskej pražiarne:

samay.sk/kava

 

Hľadanie najlahodnejších BIO a FairTrade orieškov priviedlo našich partnerov, zakladateľov značky PAKKA, do regiónu Gilgit-Baltistan na severe Pakistanu, kde má pestovanie mandlí dlhú tradíciu. Ekologicky vypestované mandle sú šetrne spracované; potom obalené čokoládou Equiori, ktorá je vyrobená zo selekcie kvalitných odrôd kolumbijského kakaa; a nakoniec pokryté tenkou sladko-ovocnou polevou.

Podpora malých farmárov: PAKKA nielen obchoduje s produktami výrobcov, ale takisto im platí garantované a stabilné minimálne ceny, čiastočne predfinancuje ich úrodu a podpisuje s nimi dlhodobé kúpne zmluvy.

Produkty značky PAKKA, ktoré nájdete v ponuke SAMAY:

samay.sk/znacka/pakka

 

SAMAY Zotter Nutting Hills PAKKA Mandle candy v cokolade 

 

Základom čokoládovej tyčinky Nutting Hills je mandľový nugát s celými lieskovcami. Guarana v mandľovom nugáte a kávová čokoládová poleva, v ktorej je celá tyčinka obalená, spolu skvele chutia a pomáhajú tiež účinne dopĺňať energiu.

Mimoriadne nápaditá čokoláda Zotter sa v rodinnej firme Josefa Zottera v susednom Rakúsku vyrába ručne, z prvotriednych BIO surovín, z kakaových bôbov “fine flavour” (najvyššia kategória kvality), pochádzajúcich zo spravodlivého obchodu - Fair Trade.

 

Najlepšia mliečna čokoláda na svete”, znel verdikt známeho odborníka Georga Bernardiniho. “Zotter dosiahol prvé miesto v kategórii mliečnych čokolád s touto veľmi harmonickou čokoládou, ktorá nie je príliš sladká ani príliš horká a nádherne sa rozplýva na jazyku. Skutočné majstrovské dielo.”

Mliečna 50%-ná čokoláda Nicaragua svojou chuťou najviac pripomína zamatovo krémový čokoládový puding, ale v jej chuťovom profile môžete objaviť aj karamelky, maslové sušienky či hrozienka. Je z radu Zotter čokolád Labooko, ktorý tvoria starostlivo vyberané odrodové "single origin" čokolády z rôznych kakaových regiónov sveta. Presvedčili už v mnohých medzinárodných testoch čokolád a získali viacero prestížnych ocenení.

Viac o čokoládovni Zotter si môžete prečítať v našom článku:

Tip: Ak si chcete kvalitne vychutnať akúkoľvek čokoládu, nemali by ste ju okamžite rozhrýzť - odporúčame nechať ju v ústach príjemne, veľmi pomaly rozpustiť a tak vychutnať. Vášniví fanúšikovia čokolády si napríklad nechávajú kúsok čokolády "oddychovať" na jazyku a potom si ju jazykom prilepia na podnebie. Zároveň začínajú štekliť takto na podnebie prilepenú čokoládu jazykom a tá sa postupne rozpúšťa. Dobrá čokoláda má krásne dlhú arómu.

SAMAY Zotter Labooko mliecna cokolada Nicaragua 50

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie